Išmanieji biokuro katilai gali būti BASIC arba COMPLETE komplektacijų.

FunkcijosSWEFTOPTIMAL 35OPTIMAL 60
Displėjus su lietimui jautriu ekranu.7 coliai7 coliai7 coliai
Kuro bunkerio dugno maišyklėNeUžsakomaTaip
Kuro bunkerio apatinio lygio daviklis/maišyklėTaipTaipTaip
Karšto vandens temperatūros matavimas ºC.TaipTaipTaip
Dūmų temperatūros matavimas ºC.TaipTaipTaip
Šildomų patalpų temperatūros matavimas ºC.TaipTaipTaip
Liepsnos jutiklis.TaipTaipTaip
Apsauginis dūmų detektoriusTaipTaipTaip
Nuotolinis valdymas ir pranešimų gavimas.NeNeNe
Katilo darbas pagal nustatytą temperatūrinį paros grafikąTaipTaipTaip
Katilo darbas šiltuojų metų laiku, (karšto vandens ruošimo rėžimas)TaipTaipTaip
O2 jutiklis, (lambda zondas)NeNeUžsakomas
Kuro bunkerio viršutinis lygio daviklis.NeUžsakomasUžsakomas
Kuro santykinio drėgnumo matavimas bunkeryje.NeNeUžsakomas
Pelenų kiekio pelenų dėžėje matavimas proc.TaipTaipTaip

Biokuro katilo veikimo aprašas

 Universalus biokuro katilas veikia aukštos temperatūros dujų generacijos principu: deginamos dujų generacijos metu išsiskiriančios medžio dujos. Kuras, patekęs į dujų generatorių, kaitinamas aukštoje temperatūroje, o šio proceso eigoje skiriasi medžio dujos. Medžio dujų išeiga priklauso nuo pirolizės temperatūros, todėl esama katilo darbinė dujų generacijos temperatūra (apie 850 Cº) užtikrina maksimalias medžio dujų išeigas, o tai kartu su didelio ploto šilumokaičiu užtikrina labai aukštą naudingumo koeficientą. Pelenų separatorius sumažina pelenų patekimą ant šilumokaičio paviršiaus. Unikali pelenų šalinimo sistema užtikrina visiškai sudegusių pelenų pašalinimą. Unikalus šilumos pasiskirstymas katile leidžia katilui dirbti žemomis temperatūromis ir tai tik didina katilo efektyvumą. Iš katilo tiekiamo vandens temperatūrą galima reguliuoti tiesiogiai ir tam nereikia specialių pamaišymo ventilių. Dėl įrengto priverstinio dūmų traukos ventiliatoriaus katilas gali dirbti šiltuoju periodu ir ruošti karštą vandenį. Sumontuotas deguonies jutiklis reguliuoja oro padavimo ventiliatoriaus greičius ir taip užtikrina visišką dujų sudeginimą. Katilo darbą kontroliuoja mikrokontroleris arba mikrokompiuteris priklausomai nuo katilo komplektacijos. Sumontuoti apsauginis termostatas, liepsnos jutiklis ir dūmų detektorius užtikrina maksimalų saugumą, o išmanus valdymas – maksimalų komfortą.


Biokuro katilų SWEFT pajungimo prie šildymo sistemų galimi variantai.


Šildymo sistemoje su radiatoriais biokuro katilas SWEFT gali būti jungiamas tiesiai be pamaišymo vožtuvų. Šaltas, į katilą grįžtantis termofikacinis vanduo nesukelia kondensacijos katile ir katilas nerasoja. Katilui užsikūrus iškarto įsijungia cirkuliacinis siurblys, kuris pradeda šildyti radiatorius. Visa šiluma atiduodama šildymo sistemai, o katilas dirba šalto termofikacinio vandens rėžime. Šiame rėžime katilas dirba ypatingai efektyviai, nes šaltas termofikacinis vanduo geriau atvėsiną dūmųs. Šildymo sistemai įšilus, į katilą pradeda grįžti šiltesnis termofikacinis vanduo, o tai kartu didina išeinančio iš katilo vandens temperatūrą. Tokiu principu radiatorių temperatūra nuolatos didėja, kol kambaryje pasiekiama nustatyta norima temperatūra. Pasiekus norimą temperatūrą katilas užgesta ir pakartotinai kuriasi, kai ši temperatūra nukrenta. Vasarą užsukus šildymo sistemos ventilius, katilas gali dirbti karšto vandens ruošimo rėžimu ir palaikyti boileryje nustatytą karšto vandens temperatūrą. Svarbu: Pajungimo piešinyje nėra pavaizduotų sistemai būtinų komponentų, tokių kaip išsiplėtimo bakas, apsauginis slėginis vožtuvas, nuorinimo ir nudrenavimo ventilių. Taip pat siūlome atkreipti dėmesį į tai, kad vanduo karšto vandens boilyje pasieks tą pačią temperatūrą kaip ir radiatoriuose.


Šildymo sistemoje su radiatoriais biokuro katilas SWEFT gali būti su pamaišymo vožtuvu. Katilui užsikūrus iškarto įsijungia cirkuliacinis siurblys, kuris pradeda šildyti radiatorius. Visa šiluma atiduodama šildymo sistemai. Radiatorių temperatūra nuolatos didėja, kol kambaryje pasiekiama nustatyta norima temperatūra. Pasiekus norimą temperatūrą katilas užgesta ir pakartotinai kuriasi, kai ši temperatūra nukrenta. Vasarą užsukus šildymo sistemos ventilius, katilas gali dirbti karšto vandens ruošimo rėžimu ir palaikyti boileryje nustatytą karšto vandens temperatūrą. Svarbu: Pajungimo piešinyje nėra pavaizduotų sistemai būtinų komponentų, tokių kaip išsiplėtimo bakas, apsauginis slėginis vožtuvas, nuorinimo ir nudrenavimo ventilių.



Grindinio šildymo sistemoje biokuro katilas SWEFT gali būti jungiamas be papildomo termofikacinio vandens pamaišymo vožtuvo. Šis katilas turi galimybę apriboti išeinančio termofikacinio vandens temperatūrą o tai leidžia atsisakyti įvairių pamaišymo mazgų ir šildymo sistemai vandenį tiekti tiesiai iš katilo. Tačiau sistemoje esant karšto vandens boileriui, pamaišymo vožtuvas būtinas, norint išvengti nepageidaujamų bakterijų dauginimosi karšto vandens sistemoje. Šiuo atveju katilas taip pat gali palaikyti nustatytą temperatūrą šildomose patalpose. Vasarą išjungus šildymo sistemą, katilas gali dirbti karšto vandens ruošimo rėžimu ir palaikyti boileryje nustatytą karšto vandens temperatūrą. Svarbu: Pajungimo piešinyje nėra pavaizduotų sistemai būtinų komponentų, tokių kaip išsiplėtimo bakas, apsauginis slėginis vožtuvas ir nuorinimo ir nudrenavimo ventilių.


Jeigu šildymo sistemoje naudojami radiatoriai ir grindinis šildymas, biokuro katilą SWEFT rekomenduojame jungti su papildomų pamaišymo vožtuvų. Katilui užsikūrus iškarto įsijungia cirkuliacinis siurblys, kuris pradeda šildyti radiatorius. Visa šiluma atiduodama šildymo sistemai. Tokiu principu radiatorių temperatūra nuolatos didėja, kol kambaryje pasiekiama nustatyta norima temperatūra. Pasiekus norimą temperatūrą patalpoje, katilas užgesta ir pakartotinai kuriasi, kai ši temperatūra nukrenta. Vasarą užsukus šildymo sistemos ventilius, katilas gali dirbti karšto vandens ruošimo rėžimu ir palaikyti boileryje nustatytą karšto vandens temperatūrą. Svarbu: Pajungimo piešinyje nėra pavaizduotų sistemai būtinų komponentų, tokių kaip išsiplėtimo bakas, apsauginis slėginis vožtuvas ir nuorinimo ir nudrenavimo ventilių.


Katilą SWEFT jungiant prie akumuliacinės talpos pamaišymo vožtuvai nebūtini. Katilas prie akumuliacinės talpos gali būti jungiamas tiesiogiai. Šiuo atveju katilas veikia karšto vandens ruošimo rėžimu ir nuolatos palaiko nustatytą temperatūrą akumuliacinėje talpoje. Iš akumuliacinės talpos termofikacinis vanduo gali būti tiekiamas radiatoriams, grindinio šildymo sistemai arba mišriai sistemai. Šiuo atveju katilas gali dirbti ištisus metus, tereikia šiltuoju laikotarpiu išjungti arba užsukti šildymo sistemą ir palikti karšto vandens ruošimo sistemą.



Videoteka


Biomasės katilų SWEFT ir SWEFT OPTIMAL palyginimas


Atnaujintas biokuro katilo SWEFT „All in place”


Biokuro katilo SWEFT „All in place” darbas